Radomskie Centrum Onkologii ma kontrakt na chirurgie!

Z dnia: 18 czerwca 2018

Od 1 lipca 2018 roku Radomskie Centrum Onkologii będzie leczyć pacjentów  w zakresie chirurgii onkologicznej. Procedurę  sfinansuje Narodowy Fundusz Zdrowia. Od tej pory szpital staje się specjalistyczną placówką mogącą w sposób kompleksowy leczyć pacjentów z chorobami nowotworowymi.

W tej chwili  RCO  posiada kontrakt na radioterapię i chemioterapię, do pełnego leczenia onkologicznego brakowało jedynie chirurgii onkologicznej

O kontrakt  dla RCO apelowali radni miejscy z Radomia, Stowarzyszenie Amazonek „Dana” w Radomiu oraz sami pacjenci.

„Cieszymy się, że Narodowy Fundusz Zdrowia wysłuchał głosu chorych, bo to oni są tu najważniejsi. Dzięki tej decyzji pacjenci z Radomia  mają na miejscu kompleksowy szpital onkologiczny”- mówi Dorota Ząbek, dyrektor RCO.

Zgodnie z decyzją Narodowego Funduszu Zdrowia od lipca szpital planuje rozpocząć leczenie chirurgiczne najczęściej występujących nowotworów.

Radomskie Centrum Onkologii oficjalnie otwarto 2 lata temu. W ubiegłym roku szpital otrzymał  imię Bohaterów Radomskiego Czerwca 76’ Placówka została zakwalifikowana do  systemu podstawowego zabezpieczenia świadczeń szpitalnych  czyli tzw. „sieci szpitali”.

Radomskie Centrum Onkologii posiada  w tej chwili 100  łóżek dla pacjentów, z czego ponad 20 będzie przeznaczonych dla oddziału chirurgii onkologicznej.

Radomskie Centrum Onkologii zatrudnia  specjalistów onkologów klinicznych,   onkologów radioterapeutów, specjalistów chirurgii onkologicznej, ginekologii onkologicznej, a także psychologów, rehabilitantów, specjalistów medycyny nuklearnej oraz lekarzy innych specjalizacji.

Szpital wyposażony jest w  2  nowoczesne  sale operacyjne  i oddział opieki pooperacyjnej.

W planach placówki jest ubieganie się o kolejne kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia, między innymi na PET (Pozytonowa Tomografia  Emisyjna). Szpital jako jedyny w Radomiu i okolicach posiada urządzenie do wykonywania tego typu badań.

OGÓLNOPOLSKIE STOWARZYSZENIE SZPITALI PRYWATNYCH
Perkuna 24, 81-523 Gdynia