Godło „Teraz Polska” dla Stymulatora Polimodalnej Percepcji Sensorycznej

Z dnia: 1 lipca 2018

Godło „Teraz Polska”  do prowadzenia terapii metodą Skarżyńskiego opracowanego przez Centrum Słuchu i Mowy Sp. z o.o.

Godło „Teraz Polska” w kategorii Innowacje zostało przyznane dla Stymulatora Polimodalnej Percepcji Sensorycznej do prowadzenia terapii metodą Skarżyńskiego opracowanego przez Centrum Słuchu i Mowy Sp. z o.o. – „To dla nas bardzo ważna nagroda. Dwa lata temu zostaliśmy wyróżnieni za usługi w zakresie diagnostyki, leczenia i rehabilitacji słuchu i mowy przy wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań telemedycznych. Dzisiaj ponownie znaleźliśmy się w gronie laureatów. To dowód na to, że sprawny rozwój naszej firmy idzie w parze z dostarczaniem najlepszych usług i produktów” – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Piotr H. Skarżyński, członek Zarządu Centrum Słuchu i Mowy Sp. z o.o. – „Jestem dumny z tej nagrody, zwłaszcza, że rekomendacji do Godła Promocyjnego „Teraz Polska” udzieliła nam Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.”

Terapia SPPS metodą Skarżyńskiego to innowacyjna metoda stosowana u osób z zaburzeniami centralnego przetwarzania słuchowego. Poza zmysłem słuchu stymuluje i angażuje także wzrok oraz dotyk, pobudza ich wzajemną koordynację i pozwala małemu pacjentowi lepiej zintegrować odbierane bodźce. Tym, co wyróżnia tę metodę, jest połączenie stymulacji słuchowej z treningiem psychologicznym. Daje to o wiele większe możliwości efektywnego oddziaływania na osoby borykające się z trudnościami z przetwarzaniem słuchowym

Jest to kolejny polski innowacyjny produkt, który wzmacnia pozycję krajowej medycyny na świecie.

OGÓLNOPOLSKIE STOWARZYSZENIE SZPITALI PRYWATNYCH
Perkuna 24, 81-523 Gdynia