Breaking News :

nothing found
28 lipca 2021

Certus przeprowadził operację nowotworu wątroby z wykorzystaniem technologii NanoKnife.

Członek OSSP – Prywatna Lecznica Certus przeprowadziła pierwszą w Wielkopolsce operacja nowotworu wątroby z wykorzystaniem technologii NanoKnife.

NanoKnife jest światową nowością w leczeniu nowotworów. Urządzenie oparte jest na technologii nieodwracalnej elektroporacji (Irreversible Electroporation, IRE). Jest to nowa nietermalna metoda ablacji polegająca na przepływie krótkich impulsów elektrycznych przez tkankę nowotworową. Impulsy powodują powstanie nieodwracalnych otworów w błonie komórkowej i zwiększenie jej przepuszczalności, a w konsekwencji śmierć komórki. Następnie martwe komórki usuwane są w sposób naturalny przez układ chłonny organizmu.

Nowoczesną technologią NanoKnife mogą być leczeni pacjenci z potwierdzonym nieoperacyjnym nowotworem trzustki, wątroby lub prostaty nie poddającym się skutecznej chemioterapii lub radioterapii.

Nieodwracalna elektroporacja jest nową metodą leczenia nowotworów – do listopada 2012 wykonano na świecie 1350 procedur: 705 w wątrobie, 231 w trzustce, 127 w prostacie, 71 w nerkach, 65 w płucach i 151 w innych lokalizacjach. Jak wynika z dostępnych, licznych publikacji zagranicznych, szybko wzrasta zainteresowanie tą metodą leczenia.

Prywatna Lecznica Certus jest jednym z kilku ośrodków w Polsce i jedynym w Wielkopolsce, w którym dostępna jest ta metoda leczenia. Od lutego 2014 roku nasi urolodzy wykonali tą metodą 3 operacje nowotworów prostaty, a kolejni pacjenci są w trakcie procedury kwalifikacyjnej.

Read Previous

Pakiet kolejkowy w sejmie

Read Next

Zmiana terminu wejścia e-dokumentacji